logo

 

 

 

„Mreža Savjeta Učenika Republike Srpske” je zajedničko tijelo savjeta učenika svih 88. srednjih škola u Republici Srpskoj. mRESURS predstavlja i zastupa interese svih srednjoškolaca Republike Srpske. Ova mreža omogućava svakom srednjoškolcu da se lično ili putem izabranog predstavnika u savjetu učenika uključi u rješavanje problema srednjoškolske populacije. Naziv mRESURS simbolizuje ideju da su mladi resurs koji može značajno doprinijeti razvoju zajednice i društva u cjelini.

 

Rukovodstvo Mreže savjeta učenika Republike Srpske:

  1. Olga Štaka – Srednjoškolski centar “Istočna Ilidža” Istočno Sarajevo
  2. Majda Hidić – Ekonomska škola Doboj
  3. Vanja Veljančić – Katolički školski centar “Ivan Merc” Banja Luka
  4. Mladen Jeličić – Srednjoškolski centar “Nikola Tesla” Kozarska Dubica
  5. Ivan Manojlović – Tehnički školski centar Zvornik

 

Prijedorska regija

Škole:

  1. Gimnazija ,,Sveti Sava“
  2. Elektrotehnička škola
  3. Mašinska škola
  4. Poljoprivredno-prehrambena škola
  5. Ugostiteljsko – ekonomska škola
  6. Medicinsko-tehnološka I građevinska škola
  7. Muzička škola - Prijedor
  8. Specijalna škola “Đorđe Natošević”
  9. MSŠ „Nikola Tesla“
  10. Gimnazija – Novi Grad
  11. Srednja škola „Đuro Radmanović“
  12. Srednjoškolski centar – Kostajnica
Banjalučka regija

Škole:

  1.  Gimnazija – Banja Luka
  2.  Građevinska škola
  3.  Ekonomska škola
  4.  Elektrotehnička škola
  5.  Medicinska škola
  6.  Poljoprivredna škola
  7.  Tehnička škola
  8.  Tehnološka škola
  9.  Ugostiteljsko-trgovinsko- turistička
  10.  Škola učenika u privredi
  11. Muzička škola
  12. Centar “Zaštiti me”
  13.  Centar za OViR sluha i govora
  14.  Srednjoškolski centar ,,Ljubiša Mladenović“
  15.  Katolički školski centar - Opći srednjoškolski centar,,Ivan Merc“
  16.  Srednjoškolski centar „Gemit“ Apeiron
  17.  SCŠ Gaudeamus
  18.  Gimnazija - Gradiška
  19.  Tehnička škola
  20.  Srednja stručna i tehnička škola
  21.  Srednja škola -Čelinac
  22.  SŠC „Nikola Tesla“
  23.  Srednja stručna škola „Jovan Dučić“
  24.  Gimnazija – Mrkonjić grad
  25.  Mašinska škola
  26.  SŠC „Petar Kočić“
  27.  SŠC „Lazar Đukić“
  28.  Školski centar „Petar Kočić“
Dobojska regija

Škole:

  1. Gimnazija - Doboj
  2. Ekonomska i trgovinska škola
  3. Medicinska škola
  4. Tehnička škola
  5. Saobraćajna I elektro škola
  6. Upravna, ugostiteljska i ŠUP škola
  7. SŠC „Petrovo“
  8. Srednja škola „Nikola Tesla“
  9. Gimnazija sa tehničkom školom
  10. Stručna škola za radnička zanimanja
  11. Zavod za slijepe i slabovidne „Budućnost“
  12. SŠC „Jovan Cvijić“
  13. SŠC „Nikola Tesla“
  14. Srednja škola „Nikola Tesla“
  15. Gimnazija - Prnjavor
  16. Srednja škola ,,Ivo Andrić“
  17. Mješovita škola „Nikola Tesla“
  18. Srednja mješovita škola „Jovan Dučić“
Bijeljinska regija

Škole:

  1. Gimnazija „Filip Višnjić“
  2. Ekonomska škola
  3. Poljoprivredna i medicinska škola
  4. Tehnička škola „Mihajlo Pupin“
  5. Muzička škola „S.S.Mokranjac“
  6. Srednja stručna škola
  7. Srednjoškolski centar „Mihailo Petrović – Alas
  8. SŠC „Vuk Karadžić“
  9. Gimnazija i SSS - Zvornik
  10. Tehnički školski centar Karakaj
  11. SŠC „Milorad Vlačić“
  12. SŠC „Milići“
  13. Srednjoškolski centar - Bratunac
  14. Srednjoškolski centar - Srebrenica
  15. SŠC „Milorad Vlačić“
Trebinjska regija

Škole:

  1. Srednjoškolski centar - Foča
  2. Bogoslovija Petra Dabrobosanskog
  3. Srednjoškolski centar - Pale
  4. Gimnazija i SSŠ – Istočno Sarajevo
  5. Srednja škola „28. juni“
  6. Srednja škola - Sokolac
  7. Srednja škola - Rogatica
  8. Srednja škola „Ivo Andrić“
  9. Srednjoškolski centar - Rudo
  10. Srednjoškolski centar - Čajniče
  11. SŠC „Pero Slijepčević“
  12. SŠC „Aleksa Šantić“
  13. Gimnazija „Jovan Dučić“
  14. Centar srednjih škola - Trebinje
  15. Tehnička škola - Trebinje
  16. SŠC „Golub Kureš“
  17. Srednja škola „Svetozar Ćorović“